• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Закон і ми
  • Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх

Особливості кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх, їх права та обов’язки

/Files/images/Фото0668 стиснена.jpgОперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області старший лейтенант міліції РИПИЧ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Неповнолітніми вважаються особи, які не досягли 18-річного віку. Ця категорія виокремлює ще одну категорію дітей – це малолітні, тобто ті, які не досягли 14-річного віку.

Коли йдеться про покарання неповнолітніх, то має значення виокремлення серед них тих, що досягли віку, з якого може наступати кримінальна відповідальність. Загально-кримінальна відповідальність наступає з 16-річного віку, а в окремих випадках згідно ст.22 КК України діти притягаються до кримінальної відповідальності з 14-річного віку за такі види злочинів: умисне вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом, крадіжку, вимагання, грабіж, умисне знищення або пошкодження майна, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство.

Разом з тим необхідно знати, що неповнолітні несуть також і адміністративну відповідальність за вчинення незначних проступків-адміністративних правопорушень. Вона наступає з 16-річного віку. Ними є:

- дрібна крадіжка, тобтодрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, є адміністративним правопорушенням і тягне за собою накладення штрафу від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів громадян (від 170 грн. до 510 грн.) або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб;

- дрібне хуліганство;

- розпиття алкогольних напоїв, в тому числі і пива, або поява в п’яному вигляді в громадському місці;

- бродяжництво (прогули уроків, залишення домівки більш ніж на добу);

- куріння в школі та на вулицях;

- бійки та інші.

Якщо неповнолітній вчинив адміністративне правопорушення, не досягши 16-річного віку, то відповідальність згідно чинного законодавства за ці діяння в такому випадку несуть його батьки згідно ч. 3 ст.184 КУпАП (за неналежне виховання своїх дітей).

Також якщо малолітня особа, яка не досягла 14 років, вчинила злочин, то також у цьому випадку відповідальність несуть батьки згідно ч. 4 ст. 184 КУпАП. Рішення за адміністративними протоколами щодо батьків неповнолітніх приймає тільки суд.

У разі вчинення двох і більше адміністративних правопорушень протягом року неповнолітній одразу ставиться на облік до кримінальної міліції у справах дітей, про що інформується заклад, в якому той навчається. Він перебуває на цьому обліку до виправлення, але не менше, ніж один рік.

У випадку, якщо дитина протягом семестру без поважної причини пропустила 10 і більше навчальних днів, її батьки притягуються в судовому порядку до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КУпАП. На батька чи матір складається протокол за цією статтею, до нього долучається відношення зі школи, пояснення учня та батьків, копії документів. Батько чи мати доставляються до суду для розгляду цього адміністративного протоколу. Згідно санкції ст. 184 КУпАП до батьків першого разу судом може бути застосоване попередження або адміністративний штраф від одного до трьох неоподаткованих мінімумів громадян, тобто з 17 до 51 грн.

Нагадуємо, що 16.05.2013 року законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час», обмежено перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах у нічний час.

У зв’язку з цим власникам закладів необхідно вжити всіх заходів щодо недопущення в період часу з 22.00 год. до 6.00 год. перебування в закладі осіб віком до 16 років без супроводу батьків. У зв’язку з цим необхідно у відвідувачів молодого віку запитувати та перевіряти оригінали документів. У разі виявлення в ході перевірок у закладі дітей віком до 16 років відносно власника буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ст. 180-1 КУпАП, за матеріалами якого будуть застосовані фінансові санкції. Батьки, чиїх дітей затримано, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП.

За навчальним закладом закріплений оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області старший лейтенант міліції

РИПИЧ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ
Кiлькiсть переглядiв: 2861

Коментарi

  • AddieRor

    2017-06-10 00:44:51

    [url=http://iuvpwmod.hoicam.com/99.php]professionnel accompagnement fin vie moselle[/url] [url=http://jqhwvqwb.hoicam.com/jexuvylu.php]fille mohamed 6 roi maroc[/url] [url=http://vowjqqiwv.hoicam.com/602.php]indice des fermages 2006 pas de calais[/url] [url=http://lwchvnem.boxip.net/ryfubi.php]le magazine de la musique classique[/url] [url=http://chngycne.boxip.net/833.php]chanson de chimene badi je viens du sud[/url] [url=http://goajwdgjp.boxip.net/duxys.php]chaton persan seine et marne[/url] [url=http://bklaxdr...