ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ - 2016

5 січня 2016 року розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме у період з 01.02.2016 до 04.03.2016. Внесення змін до реєстраційних даних можливе з 01.02.2016 до 18.03.2016.

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, відбудеться у терміни:

‒ українська мова і література – 05.05.2016;

‒ математика – 11.05.2016;

‒ історія України – 13.05.2016;

‒ англійська мова – 07.06.2016;

‒ німецька мова – 08.06.2016;

- біологія – 10.06.2016;

‒ фізика – 13.06.2016;

‒ географія – 15.06.2016;

‒ хімія – 17.06.2016.

Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання - 2015:

читали, чули, знаємо!

Ми, учні 11 класу Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Мукачівської міської ради Закарпатської області, знаємо, що у 2015 році вступити до вищих навчальних закладів України можна за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Результати тестування з української мови будуть зараховані нам як оцінка державної підсумкової атестації, а тому ЗНО з української мови та літератури є обов’язковим для нас усіх.
Ми поінформовані, що у 2015 році ЗНО проводиться з української мови та літератури (базовий або поглиблений рівень), математики (базовий або поглиблений рівень), англійської мови, французької мови, німецької мови, іспанської мови, російської мови, географії, біології,фізики, історії України, хімії.У нас є можливість обрати не більше чотирьох предметів. Тестування з української мови та літератури відбудеться 24 квітня 2015 року, з решти предметів – у червні 2015 року.
Знаємо, що нам необхідно самостійно довідатися у приймальних комісіях ВНЗ про перелік предметів, результати ЗНО з яких потрібні для вступу (в тому числі рівні тестів - базовий чи поглиблений – з української мови і літератури, математики).
Отже, нам необхідно зареєструватися з 05 січня до 20 лютого 2015 року . Про спосіб та умови реєстрації ми зможемо дізнатися з сайта www.test.if.ua, де буде розміщена інформаційна листівка «Як зареєструватися на ЗНО-2015».
Ми знаємо, що реєстраційні документи необхідно віддати вчителю нашої школи Футько Марині Іванівні, який централізовано відправить їх до ІФРЦОЯО.
Поінформовані, що наші персональні дані, внесені під час реєстрації для участі у тестуванні, зберігаються у базі даних УЦОЯО, захищені від стороннього впливу та використовуватимуться тільки для організації та проведення ЗНО, вступної кампанії, зокрема:
встановлення особи абітурієнта та персоніфікації результатів ЗНО,
оперативного повідомлення про підготовку та проходження ЗНО,
розподілу абітурієнтів між пунктами та аудиторіями тестування,
урахування індивідуальних потреб абітурієнта для створення специфічних умов,
інформування абітурієнта про перебіг вступної кампанії.
Ми знаємо, що, за умови правильного оформлення реєстраційних матеріалів, з регіонального центру на адресу нашої школи надійдуть листи для кожного з
реєстраційним повідомленням учасника ЗНО,
Сертифікатом ЗНО,
інформаційним бюлетенем,
повідомленням про створення специфічних умов (за потреби).
Поінформовані, що у випадку внесення змін до реєстраційних даних, кожен особисто повинен надіслати до ІФРЦОЯО новий пакет реєстраційних документів разом з отриманим раніше Сертифікатом зовнішнього незалежного оцінювання. Змінити рівень тесту з української мови та літератури ми зможемо до 6 березня 2015 р., внести інші зміни у реєстраційні дані – до 1 квітня 2015 р. (дата визначається за поштовим штемпелем).
Повідомлені, що Сертифікат слід зберігати не ламінуючи. Нам відомо, що відновлення втраченого чи зіпсованого Сертифіката можливе тільки у регіональному центрі (послуга платна).
Знаємо, що про права та обов’язки абітурієнта (в т.ч. підстави анулювання роботи) ми повинні довідатись з Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, що буде розміщений на сайті центру www.test.if.ua.
Попереджені, що під час кожного тестування в аудиторіях буде проводитись засвідчення відсутності засобів зв’язку (в тому числі “мобілок”), пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, їх складових частин за допомогою металодетекторів та ін.
Знаємо, що у випадку виявлення заборонених засобів, будемо позбавлені права на продовження роботи над тестом з усіма наслідками.
Нам відомий телефонний номер ІФРЦОЯО 0342-75-09-75,за яким можемо отримати додаткову інформацію про ЗНО та адреса сайту регіонального центруwww.test.if.ua .

Графік проведення ЗНО-2015

24 квітня – українська мова і література
3 червня – французька мова
5 червня – німецька мова
8 червня – іспанська мова
10 червня – англійська мова
12 червня – математика
15 червня – російська мова
17 червня – біологія
19 червня – історія України
22 червня – фізика
24 червня – географія
26 червня – хімія
Переглянь презентацію!
Все необхідне знайдеш тут: Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти
ЗНО - 2015: п’ять нововведень, що очікують вступників
Директор УЦОЯО розповів про основні нововведення у процедурі проведення зовнішнього оцінювання

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році пройде за тією ж процедурою, що й в попередні роки, за виключенням п’яти нововведень, які внесені після ретельного аналізу проведення ЗНО. Про це повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук під час засідання Правління Громадської ради при МОН.
Лікарчук нагадав, що Український центр оцінювання якості освіти пропонує впровадити новий підхід визначення результатів ЗНО.
"У 2006 році, коли ЗНО було в останнє проведено у якості експерименту, було прийнято рішення, для того, щоб відсікти тих абітурієнтів, які мають погані знання, поставити умовний бар’єр в 124 бали. Це рішення було суб’єктивним. Це нічим не обґрунтована величина. Кожний рік 124 бали – це зовсім різні оцінки, тому що кожен рік різна кількість учасників ЗНО", - зазначив Ігор Лікарчук.
За його словами, для того, щоб зробити оцінку зовнішнього оцінювання об’єктивною було вирішено запровадити поріг "склав ЗНО" та "не склав ЗНО".
"Всі, хто не склав ЗНО – не можуть стати студентами. Усі, хто склав ЗНО – їхні результати визначаються від 100 до 200 балів і вони можуть стати студентами", - пояснив директор УЦОЯО.
За словами Ігоря Лікарчука, цей результат буде визначатися групою викладачів вищих навчальних закладів, учителями шкіл, методистами, представниками наукового співтовариства, які експертним методом визначать можливість відповіді на кожне завдання тесту мінімально підготовленого абітурієнта.
"Всі думки експертів підсумовуються і шляхом нескладної математичної формули виводиться середній тестовий бал, який може набрати мінімально підготовлений абітурієнт, якщо він успішно відповість на всі завдання тесту", - зазначив директор УЦОЯО.
Друга новація – це відмова від сертифікатів ЗНО минулих років. На думку директора Українського центру оцінювання якості освіти, не можна порівнювати між собою результати тестів різних років.
"За даними ЄДЕБО у 2014 році з сертифікатами минулих років прийшло 23, 5 тисячі абітурієнтів. Вони склали конкуренцію кращим. Конкуренція у цьому випадку відбувається не на рівних умовах. Це спотворення принципу рівного доступу до вищої освіти", - наголосив Ігор Лікарчук.
У 2015 році Український центр оцінювання якості освіти також впроваджує тести дворівневої складності з двох предметів: української мови і літератури, математики.
"Тест буде складатися з двох части - базовий, який складатимуть всі абітурієнти без виключення з української мови і літератури та базовий з математики – для абітурієнтів, які вступатимуть на спеціальності, де потрібна математика", - зазначив Лікарчук.
У свою чергу, вищі навчальні заклади можуть вказати в своїх правилах прийому за деякими напрямами підготовки та спеціальностями, про необхідність результату тесту ЗНО підвищеного рівня складності. Абітурієнт при реєстрації на ЗНО вказуватиме який тест та якого рівня складності він складатиме.
"Традиційно базовий тест має складатися із 60% завдань середнього рівня складності, 20% - складних і 20% - простих. У тесті підвищеної складності це співвідношення буде змінене та складатиметься з 60% складних завдань, які не будуть виходити за межі шкільної програми", - поінформував директор УЦОЯО.
Він також зазначив, що абітурієнт, який складатиме тест двох рівнів складності отримає дві оцінки – за базовий і за поглиблений.
"1 листопада, коли розпочнеться реєстрація на пробні тести, ми готові запропонувати абітурієнтам здавати дворівневі тести. На порталі УЦОЯО вже розміщено технічні описи дворівневих тестів та відеоматеріали", - підкреслив директор Українського центру оцінювання якості освіти.
Лікарчук розповів про поєднання державної підсумкової атестації з української мови з тестом ЗНО з української мови і літератури для всіх випускників загальноосвітніх шкіл. Для цього у базовій частині тесту буде виділені завдання, що стосуватимуться української мови, тому що ДПА буде складатися тільки з української мови.
"Виконання цих завдань будуть оцінюватися за шкалою від 1 до 12 балів, а результати виконання цієї частини тесту заноситимуться в атестат про загальну середню освіту", - зазначив він.
Також, за словами директора УЦОЯО, у 2015 році з переліку предметів, з яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання, вилучено всесвітню історію та світову літературу. За матеріалами Освіта.ua

У Міністерстві освіти і науки підписано наказ, яким унормовано деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які у 2015 році виявлять бажання вступати до вищих навчальних закладів України.
Зокрема, документом затверджено перелік навчальних предметів, з яких буде проведено зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання абітурієнтів, які вони здобули на основі повної загальної середньої освіти.

Враховуючи те, що Міністерство освіти відмовилося від проведення тестування з всесвітньої історії та світової літератури, зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році буде проведено з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, німецької , французької, іспанської та російської мов.

Наказом освітнього відомства передбачено, що кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

ЗНО з української мови і літератури традиційно буде обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту за ступенем молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) та бакалавра (спеціаліста або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).

Також документом передбачено, що результати базового рівня ЗНО з української мови і літератури будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів.

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році проводитиметься у квітні – липні, конкретні дати проведення тестування будуть визначені пізніше.
Міністерством освіти і науки України (наказ від 01.10.2014 № 1121) затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти (розділ «Підготовка до ЗНО»)
Програма ЗНО-2015 з географії
Програма ЗНО-2015 з математики
Програма ЗНО-2015 з історії України
Програма ЗНО-2015 з іноземних мов
Програма ЗНО-2015 з хімії
Програма ЗНО-2015 з біології
Програма ЗНО-2015 з української мови та літератури
Програма ЗНО-2015 з фізики

Реєстрація на пробне ЗНО стартує 1 листопада

В Українському центрі оцінювання якості освіти підписано наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році, метою проведення якого є ознайомлення абітурієнтів, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, із процедурою тестування.

Під час проведення пробного тестування будуть враховані зміни у процедурі зовнішнього оцінювання, зокрема абітурієнти матимуть можливість обрати для виконання завдань з української мови і літератури та математики тести двох рівнів складності: базового та поглибленого.

Також учасники пробного ЗНО зможуть скористатися тестовими завданнями з біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії, перекладеними кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською або угорською мовами.

Пробне тестування традиційно буде проведено у березні впродовж двох сесій. 21 березня відбудеться зовнішнє оцінювання з української мови і літератури, тест з якої у 2015 році складатимуть усі випускники шкіл.

Відповідно, пробне тестування з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, а також англійської мови, французької мови, німецької, іспанської та російської мов відбудеться 28 березня 2015 року.

Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, триватиме з 01 листопада до 15 грудня 2014 року. Участь у пробному тестуванні є платною.

Як відомо, Міністерством освіти і науки затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання, у відповідності з якими мають бути розробленні та укладені тести ЗНО у 2015 році.
Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 16 жовтня 2014 року №106 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2015 році»
"Про деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році" Наказ МОН № 1120 від 01.10.14 року (див.вкладення).
«Про програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» наказ МОНУ від 01.10.2014 року № 1121
Кiлькiсть переглядiв: 389

Коментарi